Życie tańczy we mnie

Pragnienia…

lut 11, 2020 | Życie tańczy we mnie | 0 komentarzy

Pragnienia…

Jest to słowo, z którym się coraz bardziej zaprzyjaźniam. Jeszcze nie tak dawno, było dla mnie trochę egzotyczne.

Miałam oczywiście pragnienia. Ale brakowało im kolorów i nuty szaleństwa… Pragnienia zwykłe, codzienne, bezpieczne… Czyli takie, które są do zrealizowania, w zasięgu ręki. Nie pozwalałam sobie na pragnienia i marzenia, odważne, niepraktyczne, przekraczające, to co w zasięgu racjonalnego umysłu.

Nawet teraz nie wiem, czy jest we mnie odwaga by pragnąć tego co nieosiągalne, tego co pozornie wydaje się cudem…

Czy potrafię słuchać tego głosu, który z dna serca mówi cichutko…

Uczę się…

Rozmawiam z sobą coraz częściej łagodnie i czule, zaglądam do wnętrza i wsłuchuję się w odpowiedzi. Odkrywam, że mądrość Wszechświata skryła się w moim sercu i czeka cierpliwie na odkrywanie… Jak skarb...

Jestem przekonana, że pragnienia i impulsy do działania intuicyjnego były we mnie zawsze, jednak wcześniej racjonalny umysł bardzo mocno zagłuszał, to co nierozsądne, ryzykowne, nieprzewidywalne.

Przyszedł jednak czas , w którym coraz częściej ufam temu co płynie z potrzeby wewnętrznej, a mniejszą wagę przykładam do starego, wyuczonego głosu w głowie. Głosu, który jest zlepkiem przekonań przyjętych ze świata zewnętrznego, z którymi nauczyłam się utożsamiać.

Z pewnością wiele z nich nadal uważam za swoją prawdę – jest jednak we mnie gotowość zakwestionowania wszystkiego, w co kiedyś uwierzyłam a dziś sprawia cierpienie i ból.

Głos wnętrza, głos impulsów serca ma inny smak niż głos rozumu. Gdy zaczniesz go słuchać usłyszysz pragnienia, które nie są logiczne, praktyczne czy przewidywalne.

Jednak to one łączą nas z tajemnicą Życia… Naturalną potrzebą doświadczania siebie w różnych odsłonach, tęsknotą za odnajdywaniem swojej niepowtarzalności, wyjątkowości i mocy. Mocy dużo większej niż przewiduje racjonalny umysł.

W naszym zachodnim, racjonalnym świecie intuicja jest jeszcze często jakością postrzeganą trochę egzotycznie. Jednak coraz więcej badań mówi o tym, że ważnym warunkiem do odczuwania szczęścia i spełnienia w życiu jest autentyczność czyli podążanie i wyrażanie swojej wewnętrznej prawdy.

A jaki jest Twój kontakt z wewnętrznym głosem?

Moja relacja z głosem intuicji od jakiegoś czasu staje się bardziej świadoma, coraz częściej go słyszę i odnajduję gotowość podążania za nim. Impulsy z wnętrza nie pozwalają na nudę i apatię – gdy za nimi podążam – doświadczam codzienności w bardzo żywy, niepowtarzalny, pełen przyjemności, ekscytacji i przepływu sposób.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Dlaczego doświadczamy kryzsów?

Wielu z nas doświadcza obecnie, albo doświadczało w przeszłości, różnego rodzaju trudności i kryzysów emocjonalnych zderzając się z sytuacjami pozornie bez wyjścia. I rzadko kiedy w momencie, gdy ów kryzys ma miejsce, jesteśmy w stanie dostrzec potencjał zmiany i...

Powięź- nieskończona sieć

Czym jest powięź? Czym są mięśnie i kości wiemy wszyscy - uczyliśmy się tego w szkole :). Jeszcze kilka -kilkanaście lat temu ruch i funkcjonowanie organizmu były postrzegane właśnie poprzez pryzmat pracy mięśni i kości. Dziś coraz częściej, gdy chcemy poznać...

Przyjemność – tęsknota współczesnego człowieka

Gdy zaczęłam pisać ten tekst uświadomiłam sobie, że doświadczenie przyjemności i rozluźnienie jest tym, za czym najbardziej tęsknimy w dzisiejszym świecie pełnym stresu i pośpiechu... I tak rzadko sobie na nie pozwalamy... Życie w przepływie wydaje się być stanem...

Medytacja w codziennym życiu

Medytacja kusi nas obietnicą spokojnego umysłu i harmonii wewnętrznej. Dla mnie jest czymś zacznie więcej: drogą poznania i odkrywania siebie. Odkrywania swojego potencjału, pragnień, tęsknot, ale również wszystkich ograniczeń. Jest doskonałym narzędziem na drodze...